Webvalley jsem založil vlastně na truc…

Stejně tu firmu nikdy nezaložíš,“ řekla moje rodina. A tak jsem natruc založil Webvalley. Bez business plánu, bez zaměstnanců, bez klientů a jen se základním kapitálem v kapse. Kapitálem, se kterým by jediný špatný krok firmu položil dříve, než by se stačila vůbec postavit na vlastní nohy. Tehdy jsme s mým bývalým společníkem věřili, že to nakonec „nějak“ vyjde. A to nás táhlo kupředu. No, a vyplatilo se…

V červenci roku 2017 slavíme své páté výročí!

Pátý rok fungování firmy je mnohými označován jako zlomový. Je to rok, kdy se společnost doposud mnohými označována za Start-Up mění v seriózní firmu. Stabilního a respektovaného hráče na svém poli působnosti. Tento výklad vlastně přesně popisuje situaci, ve které se právě nacházíme. Společně jsme si našli vlastní trh, máme stabilní zakázky a množství práce, nemalý tým šikovných lidí, umíme táhnout za jeden provaz a sdílíme společné hodnoty a vizi. Vizi, která po pěti letech nemůže být skromná. Čísla hovoří sama za sebe:

  • Na Gitu máme 209 projektů
  • Naše projekty mají necelých 56 GB kódu
  • 10 klientů v USA
  • Venus Index má databázi 800 tisíc uživatelů
  • Web Venus Factor navštívilo až 1,5 milionu návštěvníků za den
  • Produkt Venus Factor je největší produkt v historii na síti Clickbank
  • Máme za sebou první 3 větší projekty v České republice
  • V průměru 1600 hodin měsíčně strávených nad projekty klientů
  • Je náš už přes 30 a stále rosteme

Pokud se toto nedá nazvat skvělou prací, tak vážně nevím, co jiného by se tak nazvat dalo.

Rok 2012

Pojďme se na chvilku podívat na to, co bylo před pěti lety. Na cestu, která firmu dvou jednatelů změnila v silného hráče na největším trhu s infoprodukty.

Při samotném zakládání firmy jsme zažili mnoho chvil, kdy jsme se cítili jako úplní začátečníci. Nejdříve jsme zamířili k notáři, který měl schválit naši společenskou smlouvu a suverénně jsme prohlásili, že si všechno sepíšeme sami. To vyvolalo úsměv na tváři nejen paní notářce, ale všem ostatním. Dost možná se tato příhoda vypráví mezi právníky dodnes. A tak nás poučili, že to nepůjde a vysvětlili, kolik za všechny právní úkony zaplatíme. Potom jsme zamířili na Českou poštu, kde vyřízení ověřeného podpisu byl argumentační souboj, který trval minimálně tři neděle. A nakonec to nejhorší. Finanční úřad. Naštěstí jsme natrefili na jediného správného daňaře v Ostravě, který nám pogratuloval a zároveň pokondoloval k naší odvaze a všechny potřebné dokumenty vyplnil za nás.

Vše bylo připraveno, vypravili jsme se tedy na krajský soud, kde už nám pomůžou se zbytkem a my jen počkáme na rozhodnutí soudu a zapsání společnosti do obchodního rejstříku. V ten den jsme zjistili, že nám chybí ještě pět dalších dokumentů. Nakonec se to ale přece podařilo a splnili jsme všechny podmínky pro vznik společnosti. 20. července 2012 byla firma oficiálně zapsána do obchodního rejstříku.

Naše poprvé

A mohlo se začít. První projekt byla webová prezentace pro firmu mého strýce. Web, který můj tehdejší společník Filip designoval a já programoval. Výsledek z designového pohledu byl průměrný, avšak z programátorského hlediska to byla naprostá tragédie :).  Nicméně tento web nám přinesl první referenci a motivaci to zkoušet dál. Zjistili jsme, že téměř všichni naši známí chtějí nový web, a tak jsme se pustili do dalších malých projektů.

Mimo jiné jsme pracovali na webu pro kosmetický salón v Klimkovicích, dodnes nejrůžovější web na českém internetu. Dělali jsme návrh webu pro prodejnu se zbraněmi, pro pediatrickou ordinaci, a také web AWC.

Náš první větší projekt byl konkurent bazarového portálu bazos.cz. Web se jmenoval InzerujteZde.cz, který jsme úspěšně spustili a byl také vlídně přijat uživateli. Lidé publikovali stovky nových inzerátů denně. Na tomto projektu jsme se společně posunuli od programování v čistém PHP k řešením, která už musely být komplikovanější a podporovat mimo jiné také vícejazyčné weby. Napsal jsem tedy vlastní Framework, který jsme použili pro vývoj tohoto webu.

S kůží na americký trh

Zlom nastal v době, kdy jsme se poprvé potkali s nynějším společníkem Vaškem a začali pracovat pro Adonis Index. Začátky byly pomalé. Začali jsme úpravou desítek obrázků pro web a generátorem affiliate linků pro klienta. Klient však viděl náš potenciál a postupně nám předal veškerou kontrolu nad vývojem v jeho společnosti Adonis Lifestyle. Nedlouho na to přišel pro mě jeden z nejtěžších týdnů v životě. Musel jsem v reálném čase programovat web Venus Factor. Klient a jeho partneři tehdy společně pracovali na finálním vzhledu webu a já dostal úkoly, které jsem musel udělat přes den. Přes noc jsme pracovali na drobnostech a web pilovali. Znamenalo to na týden se rozloučit se spaním. Povedlo se a my mohli spustit web Venus Factor. Web, který má dnes 800 tisíc uživatelů a dosahuje návštěvnosti 1,5 milionu zobrazení za den.

Netrvalo dlouho a oslovili nás další klienti.

Ano, Webvalley jsem založil natruc… Děkuji za tuto náhodu a nedůvěru.

A díky každému z našeho týmu za důvěru po celých pět let. Jedině společnými silami zvládneme dalších pět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *