Story: Jak jsme začali s AWS

Práce ve Webvalley často přináší nečekané výzvy… Jako třeba, když jsme rozhodli o nasazení aplikace do EBS (Elastic Beanstalk) s Dockerem a dalšími novými technologiemi, které jsme neměli osahané.

Doposud naše aplikace běžely na klasických VPSkách. Tento krok by v žádném případě nebyl problém, pokud bychom se tak nerozhodli 3 dny před spuštěním projektu. Aplikace již byla skoro nachystaná a ladily se jen detaily. Fungovalo vše, po deployi se zkompilovaly assety, CDNka, ukládaly se soubory uživatelů, fungovalo přihlášení mezi dvěma aplikacemi a uživatelským fórem.

Řekli jsme si:“Proč to nezkusit, jak těžké to asi může být? Nová aplikace je nejlepší způsob jak se pustit do něčeho nového a udělat zásadní krok.

Začalo to ztuha. První noc řešil Lukáš, jak vůbec provést úspěšný deploy do EBS, poté se řešily aplikační věci. Projekt, to jsou 2 spolupracující aplikace – jedna naše, druhá cizí, s údaji o uživateli v sessions. To přineslo první problémy, byli jsme nuceni oddělit společnou session a implementovat jiný způsob, ještě ke všemu v cizí aplikaci. Dalším problémem bylo nahrávaní uživatelských souborů, zejména profilových fotek, které se ořezávaly do miniatury. Místo ukládáni po boku aplikace začít ukládat do S3. Tady to nepřineslo takové problémy, aplikace nebyla špatně postavená, pouze bylo potřeba změnit několik věcí, aby vše zvládlo společně pracovat. Bohužel dokumentace používaných balíčků nebyla moc obsáhlá, takže jsme si na ní museli přijít sami. Z toho jsme si udělali s Lukášem pěknou challenge a soupeřili, komu se to nejdříve povede. Vyhrál jsem!

Pochopitelně to nebyly jediné problémy, kterým jsme čelili. Ty tři dny jsme toho moc nenaspali, ale povedlo se. Díky takovým projektům, našemu odhodlání dávat si výzvy a překonávat překážky jsme schopní se posouvat dále a učit se nové věci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *